Vítejte ve světě mého tvoření!


Tyto stránky jsou prezentací výrobků ručních prací, kterým se věnuji.

Celé to začalo křížkovou výšivkou, a jak už to bývá při otevření a vstupu do světa ručních prací, nezůstane člověk jen u jedné techniky. Postupně jsem objevovala kouzlo patchworku, nejdřív šitého, neboť k jehle mám asi odjakživa nejblíž (už v první třídě, když se nás paní učitelka ptala, čím chceme být, až budeme velcí, jsem měla jasno, že chci být švadlena :-))). Netrvalo dlouho a prostě jsem musela zkusit, jak se vyrábí ty krásné vánoční koule, jejichž originalitu a jedinečnost jsem obdivovala.

Další na řadu přišly korálky. Těm jsem dlouho odolávala a přehlížela je, protože doposud jsem bižuterii z korálků vůbec nenosila, proto mě ani nelákalo něco takového vyrábět. Ale, ...odříkaného chleba největší krajíc. Zamilovala jsem se do šitých šperků (opět ta osudná jehla :-)) a postupně se stávám  jednou z "postižených" korálkářek, které mají doma korálky snad všude, a věřte, že o korálkových projektech se mi i zdá :-))

Je spousta dalších a dalších technik ručních prací, které čekají na mém seznamu "Chci vyzkoušet- naučím se! " a věřím, že jejich čas přijde.

O jednotlivých ručních pracích, kterým se věnuji, vás budu postupně informovat v dalších rubrikách.


 
 

 

Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.

Novinky

Oprašování

05.02.2020 07:58
  Jistě se shodneme, že čas utíká rychlostí, kterou někdy ani nestačíme sledovat. Nejstarší dcera, při které jsem ruční práce začala víc rozvíjet, když byla malé batole, už má za sebou úspěšné přijímačky na střední školu. Snad dostala do vínku trochu talentu i ode mne a jsem na ni velmi hrdá....

Červencové květinování

26.09.2016 21:27
Splnil se mi sen. Dlouho jsem si přála zúčastnit se nějakého kurzu a přiučit se něco nového od zkušených korálkářek, nasávat atmosféru korálkového společenství a prosedět tak čas jen a jen u korálků s jehlou v ruce. Ten správný čas přišel o letošních prázdninách, kdy jsem se přihlásila na tři...

Po chvilkách ke korálku

06.05.2016 21:20
Nejmladší miminko povyrostlo do skoro tříleté slečny a po malých chvilkách přibývá čas i na korálky a další koníčky. Postupně se budu snažit doplnit fotky prací, které mi pod rukama vyrostly během této doby. Těšit se můžete i na další techniku výroby korálkových šperků, háčkované dutinky.

korálková škola- Rybí steh

17.09.2012 16:51
První šklní měsíc přinesl i nové úkoly z Korálkové školy Darí Fejtkové, téma Rybí steh nebo také Herringbone steh. Měla jsem možnost naučit se základy tohoto stehu, se kterým se dá vykouzlit mnoho variací šperků, ať už je šitý naplocho (náramek s rivolkou), nebo jako dutinka na různý počet...

Trocha rivolkových náušnic

07.09.2012 10:38
Chtěla jsem vytvořit pár náušnic s Rivolkami. Vlepené a nachystané na obšití čekaly skoro půlku prázdnin, až si na ně najdu čas. Hlavou se mi honilo několik nápadů, jak by mohl vypadat výsledek, musím říct, že vždycky je celé tvoření pro mě malým dobrodružstvím s překvapením, jak vše bude...

Prázdninové korálkování

15.08.2012 16:23
I přesto, že jsou prázdniny, děti jsou doma a na korálkování není tolik času, přeci jen se dá najít nějaká ta chvilka k odpočinku s korálky a tvoření dalších úkolů do korálkové školy. Tentokrát s použitím perličkové novinky se značkou PRECIOSA Traditional Czech Beads, která nabízí mnohem více...

Spuštění stránek

13.06.2012 07:48
Nové stránky jsou již na světě! Sice ještě nejsou úplně kompletní, ale už teď se na nich dozvíte spoustu zajímavých informací a můžete se inspirovat ve fotogaleriích šperků. Ráda přivítám jakékoli Vaše připomínky pro zlepšení přehlednosti stránek, případně o čem byste se rádi dozvěděli více :-)...